RSS
czwartek, 11 lipca 2013
CZARNY ANIOŁ (org. FLIGHT OF THE BLACK ANGEL)

PRODUKCJA: USA 

ROK: 1991

REŻYSERIA: JONATHAN MOSTOW 

GATUNEK: SENSACJA

WYSTĘPUJĄ: PETER STRAUSS

WILLIAM O'LEARY

MARCUS CHONG 

JAMES O'SULLIVAN

K CALLAN

MICHELE PAWK

MICHAEL KEYS HALL

JERRY BOSSARD

RECENZJA: Mieć beznadziejną rodzinę, kadetów tchórzy i siusiumajtków, strofujących przełożonych... Kapitan Eddie Gordon (O'Leary) nie może się za bardzo odnaleźć w rzeczywistości. Najchętniej latałby cały czas i zestrzeliwał co się da w powietrzu - stąd jego przydomek - 'Czarny Anioł'. Martwi się o niego przełożony, pułkownik Ryan, Ringleader (Strauss), ale daje mu szanse, w końcu Eddie to najlepszy pilot w eskadrze. Jednak Eddie to najwyraźniej psychopata, który dla uzyskania swojego celu nie zawaha się przed niczym - dosłownie. Uzbraja swój samolot treningowy w najgroźniejsze pociski i zabijając innych pilotów ucieka. Zaczyna się wyścig - Eddie niszczy bazę i kieruje się w stronę Las Vegas, aby zniszczyć również siedlisko zła. Tylko wkurzony Ringleader może go powstrzymać - wszak jest najlepszym instruktorem. Ile osób zginie z ręki Eddiego, zanim powstrzyma go pułkownik? O ile w ogóle da radę...
Choć nie spodziewałem się wiele po tym filmie, przyznam, że trzymał w napięciu prawie cały czas. I choć jest to film zrobiony według utartych schematów, jednak ma w sobie to coś, co przykuwa uwagę. Całkiem mocny i bez wahania pokazujący bezkompromisowe morderstwa. Dobry film, ciekawy, choć wiadomo, jak się skończy.        

      
OCENA: ♦♦♦♦♦♦♦♦◊◊

18:31, nomaderro
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 czerwca 2013
DR T I KOBIETY (DR. T & THE WOMEN)

PRODUKCJA: USA \ NIEMCY

ROK: 2000

REŻYSERIA: ROBERT ALTMAN

GATUNEK: DRAMAT 

WYSTĘPUJĄRICHARD GERE

FARRAH FAWCETT

HELEN HUNT

LIV TYLER

LAURA DERN

TARA REID

KATE HUDSON

RECENZJA: Doktor Travis Sullivan (Gere) to wzięty ginekolog, otoczony przez same kobiety, zarówno w pracy, jak i w domu. Wyrywa się czasem postrzelać z chłopakami, ale na dłuższą metę ma chyba tego wszystkiego dość. Córka DeeDee (Hudson) się żeni, druga jest zazdrosna, żona (Fawcett) zwariowała, pacjentki się narzucają... No i ta nowa trenerka golfa, Bree (Hunt). Wszystko kręci się wokół ślubu, wydaje się, że wszyscy zapomnieli o biednej mamie, spędzającej czas w psychIatryku. Co tam, ona też zapomniała o rodzinie. Zawsze pod ręką jest Bree. A to że DeeDee jest lesbijką, a Connie (Reid) ledwo idzie do przodu... Totalny bałagan.     
Tak. Po twórcy filmu M.A.S.H. spodziewałem się również świetnego dowcipu i ironii, ale tu jest gorzko i... nudno. Całe dwie godziny kłopotów dr. T okazują się ciężkostrawne. I ta kretyńska, teatralno-patetyczna końcówka, kompletnie od czapy, choć z pozytywnym akcentem. W sumie, bzdura.

OCENA: ♦♦♦♦◊◊◊◊◊◊

20:44, nomaderro
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 czerwca 2013
KAC VEGAS 3 (org. HANGOVER 3)

PRODUKCJA: USA 

ROK: 2013

REŻYSERIA: TODD PHILLIPS

GATUNEK: KOMEDIA 

WYSTĘPUJĄ: ED HELMS

ZACH GALIFIANAKIS

BRADLEY COOPER

JUSTIN BARTHA

KEN JEONG

JOHN GOODMAN

RECENZJA: To już koniec. Żadnych ślubów, żadnych imprez. Alan oszalał zupełnie, przez niego zszedł na zawał ojciec - rodzina i przyjaciele postanowili wysłać go do ośrodka, bo zaczął stanowić zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla otoczenia. Jednak poprzednie szaleństwa watahy nie pozostały bez echa - niejaki Marshall, okradziony przez pana Chow, się wściekł i... porwał Douga. Przyjaciele muszą znaleźć pana Chow i zmusić go do oddania kasy. Co za szczęście, że Chow i Alan prowadzą czułą korespondencję! Zaskakująco łatwo Chow godzi się na oddanie kasy i wszystko idzie jak z płatka, pomimo lekkich kłopotów - głównie z panem Chow. Ale to wszystko było zbyt proste...

Kac Vegas to znowu kac - odbija się czkawką wszystko to, co stało się w poprzednich częściach. To opowieść o męskiej przyjaźni, ale zrobiona wybitnie dla kasy. Tak, film bywa zabawny. Owszem, są zaskakujące zwroty akcji, ale wszystko idzie według ustalonego na początku schematu. Tylko, że to już nie jest rubaszna zabawa, zaczynają ginąć ludzie - z komedii zrobił się szalony film sensacyjny. Nie jest już tak dobry, jak poprzednie części, ale nadal potrafi bawić. Jednak czuć tu małe zmęczenie tematem. Czwartej części już lepiej nie robić...  

OCENA: ♦♦♦♦♦♦♦♦◊◊

16:48, nomaderro
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 marca 2013
GUN

PRODUKCJA: USA

ROK: 2010

REŻYSERIA: JESSY TERRERO

GATUNEK: SENSACJA

WYSTĘPUJĄ: 50 CENT

VAL KILMER

JAMES REMAR

ALLYANNE MC CORD

CHARLES MALIK WHITFIELD

DANNY TREJO

PAUL CALDERON

HASSAN JOHNSON

JOHN LARROQUETTE

RECENZJA: Rich (50 Cent) to biznesmen. Handluje bronią w Detroit na szeroką skalę. Wykończył konkurencję i całkowicie przejął interes w mieście. W tym samym czasie Angel (Kilmer) wyszedł z więzienia. Z Richiem łączy go wspólna przeszłość. Dlatego kiedy Angel zgłasza sie do Richa, dostaje od niego to, co chciał - pistolet. Po jakimś czasie Rich zabiera go na pierwszą akcję - wprawdzie bardzo się tam przydał, ale zdobył nowego wroga - Dante, współpracownika Richa. Okazuje się, że w szeregach Richa jest zdrajca, współpracujący z policją, a on ma coraz większe plany.
    Nic odkrywczego, zwyczajny film sensacyjny, z całkiem niezłą obsadą. Powracający Kilmer, 50 Cent, Larroquette, czy epizodyczny Trejo nadają filmowi pieprzu, jednak historia jest jedna z miliona podobnych. Kryminał, zemsta, chęć władzy - wszystko przewidywalne. Niezobowiązujący, standardowy film kryminalny. Całkiem niezły. I tyle.    

OCENA: ♦♦♦♦♦♦♦◊◊◊

22:18, nomaderro
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 marca 2013
D-WAR WOJNA SMOKÓW (org. D-WAR. DRAGON WARS)

PRODUKCJA: KOREA POŁUDNIOWA

ROK: 2007

REŻYSERIA: HYUNG-RAE SHIM

GATUNEK: FANTASY

WYSTĘPUJĄ: JASON BEHR

ROBERT FORSTER

AMANDA BROOKS

CRAIG ROBINSON

CHRIS MULKEY

RECENZJA: Co 500 lat rodzi się kobieta, która ma uratować ludzkość, jednocząc się z dobrym Imoogi - smokiem. Jednak na ten dzień czeka również Buraki - zły smok, pragnący zniszczyc ludzkość. W XVI wieku udało się dziewczynie i jej obrońcom udało się uniknąć Burakiego - zabili się. Teraz, w XXI wieku historia się powtarza. Buraki uderza, szukając TEJ dziewczyny. I ona, jako Sarah, i jej obrońcy: jako antykwariusz Jack i jako reporter Ethan Kendrick - wszyscy zreinkarnowali się. I to ich szuka Buraki, który objawił się nagle w Los Angeles. Ginie wiele osób, agencje rządowe usiłują zabić smoka, ale jego armia jest wszechpotężna. Ethan i Sarah ukryli się przed smokiem, ale wiedzą, że niebawem ich dopadnie. Smok więc pustoszy miasto i nie da się z tym nic zrobić. Jednak kiedy ginie, jego armia ściera się z amerykańską armią. Rozpoczyna sie prawdziwa wojna.    
    Co za beznadzieja. Tania bajeczka, którą może przejmą się przedszkolaki. Słabi aktorzy, słabe efekty specjalne... Do tego miałka i słaba fabuła, niespójności w akcji... Wynudziłem się setnie i aż czekałem momentu, kiedy to się skończy - wszak nie lubię przerywać filmu w połowie. Ziewając, doczekałem. Bzdura, do tego słabo zrobiona.   

OCENA: ♦♦♦◊◊◊◊◊◊◊

23:00, nomaderro
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 lutego 2013
ZA JAKIE GRZECHY (org. NEW IN TOWN)

PRODUKCJA: USA 

ROK: 2009

REŻYSERIA: JONAS ELMER

GATUNEK: KOMEDIA 

WYSTĘPUJĄ: RENE ZELLWEGER

HARRY CONNICK JR

JK SIMPSON

SIOBHAN FALLON

FRANCES CONROY

RECENZJA: Lucy Hill (Zellweger) została wysłana do dalekiej i zimnej Minnessoty, aby zrobić porządek z upadającym przedsiębiorstwem i go przebranżowić. Do tego potrzeba zdecydowanych cięć. Lucy zatem wpada w sympatyczne, aczkolwiek nieco dla niej dziwaczne objęcia tambylców i już na pierwszym obiedzie ścina się z Teddem (Connick), który okazuje się być szefem związków... Zawodowych, póki co. Początki zawsze bywają trudne, ale z czasem Lucy przekonuje się do tych ludzi i nie ma serca wyrzucić połowy zatrudnionych. Przeciąga sprawę, aż zarząd decyduje się zamknąć nierentowny zakład. Lucy zawiodła i przyjaciół w New Ulm i zarząd, dlatego decyduje się postawić wszystko na jednej szali - wprowadza na rynek tapiokę receptury Blanche i... wygrywa. Ceną będzie opuszczenie gościnnego New Ulm na fotel wiceprezesa.
    Bardzo sympatyczny i zabawny film o uprzedzeniach do małomiasteczkowego życia. Zgadza się, takich filmów było już sporo, ale tu przynajmniej są dobrzy aktorzy i sporo zabawnych sytuacji i dialogów (- Znalazła pani Jezusa? - Nie wiedziałam, że zaginął!?). Ciepły obraz, z musowym romansem w tle, naturalnie wszystko się kończy dobrze i wszyscy żyją długo i szczęśliwie.      

OCENA: ♦♦♦♦♦♦♦◊◊◊

21:04, nomaderro
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 lutego 2013
INCEPCJA (org. INCEPCION)

PRODUKCJA: USA \ WIELKA BRYTANIA

ROK: 2010

REŻYSERIA: CHRISTOPHER NOLAN

GATUNEK: SCI-FI

WYSTĘPUJĄ: LEONARDO DI CAPRIO

ELLEN PAGE

JOSEPH GORDON-LEVITT

TOM HARDY

KEN WATANABE

DILEEP RAO

TOM BERENGER

CILLIAN MURPHY

MARION cOTILLARD

RECENZJA: Czy możliwe jest wejście do snu i wydobycie poufnych informacji z głowy człowieka? Dom Cobb (di Caprio) udowadnia, że tak - natomiast jego ostatnia misja nie wypaliła do końca. Ale Saito (Watanabe), który przechytrzył Cobb'a, dał mu zlecenie, dzięki któremu będzie mógł powrócić do dzieci - na razie jego powrót do Stanów jest niemożliwy, ponieważ Cobb naraził się zbyt wielu instytucjom... Plan był prosty - chodziło o wejście w sen Fischera (Murphy), syna umierającego potentata i przekonanie go, że chce zająć się zupełnie czymś innym, niż firma ojca... Operacja była bardzo skomplikowana, bo Fischer nie mógł się domyśleć, że jest manipulowany. I w dodatku po snach plącze się żona Cobb'a, która wcześniej zagubiła się w rzeczywistościach i popełniła samobójstwo. Co gorsza, Fischer był trenowany przeciw incepcji i jego umysł się bronił... Koronkowa robota.
    Pomysł? Świetny. Niecodzienny. Na początku może nieco zagmatwany i niejasny, ale potem wszystko staje się oczywiste, patrzymy tylko z lekka podejrzliwością - czy to co oglądamy to sen, czy nie? Bohaterowie również nie mogą być tego pewni, więc zabawa jest przednia. Świetna gra aktorów (w końcu pierwsza liga!), świeże pomysły - to jest coś, czego jeszcze nie było. Bardzo dobry film, trzymający w napięciu.  

OCENA: ♦♦♦♦♦♦♦♦♦◊

22:48, nomaderro
Link Komentarze (3) »
piątek, 15 lutego 2013
BOOGEYMAN

PRODUKCJA: USA

ROK: 2005

REŻYSERIA: STEPHEN KAY

GATUNEK: HORROR

WYSTĘPUJĄ: BARRY WATSON

EMILY DESCHANEL

TORY MUSSET

CHARLES MESSURE

AARON MURPHY

RECENZJA: Mały Tim ma bardzo dużą wyobraźnię, a jego tata opowiedział mu straszną historię o Boogeyman'ie, mieszkającym w szafie. Historia trafiła na podatny grunt i Timmy od tego czasu szaleńczo bał się szaf... Tym bardziej, że pewnego wieczora Boogeyman wciągnął tatę do szafy i go porwał. Nic już nie było takie same. 15 lat później, Tim, dorosły człowiek, pracuje w gazecie, ma dziewczynę i wszystko niby idzie dobrze, do czasu, kiedy jego mama umiera i Tim musi powrócić do domu swojego dzieciństwa, stanąć twarzą w twarz ze swoim strachem, który przez lata wcale nie zmalał. A Tim spotyka jeszcze małą Frannie, która coś na ten temat wie... Jessica ginie, stara przyjaciółka Katy próbuje mu pomóc, ale to się wymyka spod kontroli. Tim musi zmierzyć się z Boogeymanem.
    Straszny? Średnio. Autorzy nie zaskoczyli niczym specjalnym, chociaż znalazło się kilka fajnych pomysłów, przede wszystkim w końcówce filmu, podczas rozprawy z Boogeymanem. Aktorstwo zdecydowanie drugoligowe, kilka sprawdzających się zawsze patentów na strach, miałka fabuła... No dobra, nie ogląda się horrorów dla fabuły, tylko dla strachu, ale z drugiej strony, ciekawy splot akcji też nakręca spiralę strachu... Typowy, przeciętny horror, któremu zdarzyło się zdobyć sporą popularność. Może być.        

OCENA: ♦♦♦♦♦♦◊◊◊◊

12:07, nomaderro
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 lutego 2013
D.O.A.: ŻYWY LUB MARTWY (org. D.O.A.: DEAD OR ALIVE)

PRODUKCJA: NIEMCY \ WIELKA BRYTANIA \ USA

ROK: 2006

REŻYSERIA: COREY YUEN

GATUNEK: SENSACYJNY \ KARATE

WYSTĘPUJĄ: JAIME PRESSLY

DEVON AOKI

HOLLY VALANCE

SARAH CARTER

ERIC ROBERTS

RECENZJA: Kasumi, księżniczka klanu Shenobi, dawna wrestlerka Tina Armstrong oraz Christie, złodziejka i płatny morderca. Wszystkie one, pośród innych wojowników, dostały zaproszenie na D.O.A. - zawody, których stawką jest 10 milionów dolarów. Na odosobnionej wyspie znaleźli się sami znakomici zawodnicy: Hayabusa, Gen Li, Leon, Zack i wielu innych. Dla księżniczki Kasumi turniej ma podwójne dno: chce odnaleźć swojego brata, który zaginął podczas zeszłorocznej edycji turnieju - przy czym ciągle musi uważać na zabójczynię z klanu. Turniej toczy się w dość luźnej atmosferze, dopóki nie okazuje się, że gospodarz, Donovan, ma zupełnie inne plany, niż wszyscy sądzą. A co gorsza, te plany nie są najlepsze dla ogółu...
    Zacząłem czytać oceny tego filmu i sie przestraszyłem, że to kompletny gniot. I co dostałem? Piękne ciała, mnóstwo nieźle nakręconych scen walki, dla których fabuła to tylko przykrywka. Jeśli ktoś ogląda DOA z nastawieniem na intelektualną rozrywkę, to się srodze przejedzie. Bo to film, żeby wypić przy nim piwo, popatrzeć, jak nawalają się ładne panienki i zrelaksować. I należy do tego podchodzić tylko i wyłącznie z powyższym nastawieniem. Bo generalnie film jest denny i głupi... Podobał mi się Roberts (trochę) i Aoki, do której mam sentyment po Sin City...  Film głupi, ale nadal lepszy niż Mortal Kombat, jeśli chodzi o ekranizację nawalanek z konsoli...    

OCENA: ♦♦♦♦♦♦◊◊◊◊

18:16, nomaderro
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 lutego 2013
ZAGINIONY BATALION (org. THE LOST BATALLION)

PRODUKCJA: LUKSEMBURG \ USA

ROK: 2001

REŻYSERIA: RUSSEL MULCAHY

GATUNEK: WOJENNY

WYSTĘPUJĄ: RICK SCHRODER

PHIL MC KEE

JAMIE HARRIS

JAY RODAN

ADAM JAMES     

RECENZJA: 308. batalion pod dowództwem  majora Whittlesey'a dostał rozkaz zdobycia młyna na linii wroga. Francusko-brytyjsko-amerykańska ofensywa na oddziały niemieckie w Argonne podczas I wojny światowej miała zmieść Niemców z powrotem do kraju. Wprawdzie major protestował, że jest za słabo wyposażony i za drużynę ma zebranych z różnych stron chłopców, ale generał Alexander kazał im iść i utrzymać pozycję. 308. dokonał rzeczy prawie niemożliwej - zdobył przysiółek i utrzymał, pomimo ciągłych ataków niemieckiej piechoty i omyłkowego ostrzału własnej artylerii, oddział Whittlesey'a trwał na posterunku, chociaż nikt inny nie wykonał nawet połowy zadania. Sztab niby próbuje coś robić, ale próby spełzają na niczym - tak samo, jak starania niemieckiego majora Prinza o pokonanie ich oddziału. Czekali na posiłki. Doczekali się - z młyna wyszło ich niecała 200 z pięciuset osób.
    To prawdziwa historia - utrzymanie pozycji w młynie pozwoliło złamać linię frontu i w ciągu 5 tygodni zakończyć działania wojenne. Film świetnie pokazuje trudy tej walki - krew, błoto, ogień, głód, radość i śmierć. Przy wspaniałej kreacji Ricka Schrodera, grającego dowódcę bohaterskiego batalionu oraz doskonałych rolach, bądź, co bądź, drugorzędnych aktorów, dostaliśmy poruszający dramat wojenny. Drażnić nieco może mocne zarysowanie niezłomności amerykańskiej i nieustanne tego podkreślanie, ale... akurat tutaj mają się czym chwalić. Świetny film, dokumentujący bohaterską walkę na polu, gdzie nikt inny nie dał rady.   

OCENA:♦♦♦♦♦♦♦♦◊◊

16:57, nomaderro
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 28
Tagi
SKALA OCEN: 0 - yyy... ale o co chodzi? ♦ - gniot nie warty nawet minuty ♦♦ - rzadka okazja zaśnięcia w połowie ♦♦♦ - niestety mało udane, kupa ♦♦♦♦ - od biedy może być ♦♦♦♦♦ - średni, bez szału ♦♦♦♦♦♦ - nawet dobry, można obejrzeć ♦♦♦♦♦♦♦ - dobry film, spokojnie można polecić ♦♦♦♦♦♦♦♦ - bardzo dobre, podobało mi się ♦♦♦♦♦♦♦♦♦ - świetny film, wybitnie polecam ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦ - absolutny klasyk