RSS
środa, 06 marca 2013
GUN

PRODUKCJA: USA

ROK: 2010

REŻYSERIA: JESSY TERRERO

GATUNEK: SENSACJA

WYSTĘPUJĄ: 50 CENT

VAL KILMER

JAMES REMAR

ALLYANNE MC CORD

CHARLES MALIK WHITFIELD

DANNY TREJO

PAUL CALDERON

HASSAN JOHNSON

JOHN LARROQUETTE

RECENZJA: Rich (50 Cent) to biznesmen. Handluje bronią w Detroit na szeroką skalę. Wykończył konkurencję i całkowicie przejął interes w mieście. W tym samym czasie Angel (Kilmer) wyszedł z więzienia. Z Richiem łączy go wspólna przeszłość. Dlatego kiedy Angel zgłasza sie do Richa, dostaje od niego to, co chciał - pistolet. Po jakimś czasie Rich zabiera go na pierwszą akcję - wprawdzie bardzo się tam przydał, ale zdobył nowego wroga - Dante, współpracownika Richa. Okazuje się, że w szeregach Richa jest zdrajca, współpracujący z policją, a on ma coraz większe plany.
    Nic odkrywczego, zwyczajny film sensacyjny, z całkiem niezłą obsadą. Powracający Kilmer, 50 Cent, Larroquette, czy epizodyczny Trejo nadają filmowi pieprzu, jednak historia jest jedna z miliona podobnych. Kryminał, zemsta, chęć władzy - wszystko przewidywalne. Niezobowiązujący, standardowy film kryminalny. Całkiem niezły. I tyle.    

OCENA: ♦♦♦♦♦♦♦◊◊◊

22:18, nomaderro
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 marca 2013
D-WAR WOJNA SMOKÓW (org. D-WAR. DRAGON WARS)

PRODUKCJA: KOREA POŁUDNIOWA

ROK: 2007

REŻYSERIA: HYUNG-RAE SHIM

GATUNEK: FANTASY

WYSTĘPUJĄ: JASON BEHR

ROBERT FORSTER

AMANDA BROOKS

CRAIG ROBINSON

CHRIS MULKEY

RECENZJA: Co 500 lat rodzi się kobieta, która ma uratować ludzkość, jednocząc się z dobrym Imoogi - smokiem. Jednak na ten dzień czeka również Buraki - zły smok, pragnący zniszczyc ludzkość. W XVI wieku udało się dziewczynie i jej obrońcom udało się uniknąć Burakiego - zabili się. Teraz, w XXI wieku historia się powtarza. Buraki uderza, szukając TEJ dziewczyny. I ona, jako Sarah, i jej obrońcy: jako antykwariusz Jack i jako reporter Ethan Kendrick - wszyscy zreinkarnowali się. I to ich szuka Buraki, który objawił się nagle w Los Angeles. Ginie wiele osób, agencje rządowe usiłują zabić smoka, ale jego armia jest wszechpotężna. Ethan i Sarah ukryli się przed smokiem, ale wiedzą, że niebawem ich dopadnie. Smok więc pustoszy miasto i nie da się z tym nic zrobić. Jednak kiedy ginie, jego armia ściera się z amerykańską armią. Rozpoczyna sie prawdziwa wojna.    
    Co za beznadzieja. Tania bajeczka, którą może przejmą się przedszkolaki. Słabi aktorzy, słabe efekty specjalne... Do tego miałka i słaba fabuła, niespójności w akcji... Wynudziłem się setnie i aż czekałem momentu, kiedy to się skończy - wszak nie lubię przerywać filmu w połowie. Ziewając, doczekałem. Bzdura, do tego słabo zrobiona.   

OCENA: ♦♦♦◊◊◊◊◊◊◊

23:00, nomaderro
Link Dodaj komentarz »
Tagi
SKALA OCEN: 0 - yyy... ale o co chodzi? ♦ - gniot nie warty nawet minuty ♦♦ - rzadka okazja zaśnięcia w połowie ♦♦♦ - niestety mało udane, kupa ♦♦♦♦ - od biedy może być ♦♦♦♦♦ - średni, bez szału ♦♦♦♦♦♦ - nawet dobry, można obejrzeć ♦♦♦♦♦♦♦ - dobry film, spokojnie można polecić ♦♦♦♦♦♦♦♦ - bardzo dobre, podobało mi się ♦♦♦♦♦♦♦♦♦ - świetny film, wybitnie polecam ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦ - absolutny klasyk